2021.11.18 godz. 16:57 Dębowiec, Śląskie

Jak odzyskać zajętą część działki pod remont drogi gminnej?

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas remontu drogi gminnej naruszono kamienie graniczne. Prosząc gminę o ich prawdziwe określenie nie otrzymałam odpowiedzi. W poniedziałek 15.11.2021 na drodze położono nawierzchnię asfaltową. Przedstawiciel gminy powiedział teściowej, że jeżeli zajęli część mojej działki to ją odkupią. Działka jest działką budowlaną i obawiam się, czy nie zabraknie miejsca po jej zmniejszeniu na uzyskanie pozwolenia na budowę. Pas na drogę w tym miejscu wynosi około 10 m, lecz drogę poszerzono zabierając moją część działki.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 17:05

W pozwoleniu na budowę analizowana jest ogólna powierzchnia działki wynikająca z ewidencji gruntów i budynków, a więc faktycznie istniejąca droga nie zmniejszy jej powierzchni.