2023.07.26 godz. 11:52 Kowalów, Lubuskie

Jak odzyskać zaległe alimenty po ich zawieszeniu

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym się dowiedzieć jak mogę odzyskać zaległe alimenty na dziecko. Komornik ściąga bieżące alimenty bez zaległych ponieważ zawiesiłam bo dogadał się z partnerem że zaległe spłacić ale niestety wyrolowal mnie i komornik ściąga tylko bieżące jak mogłabym odzyskać zaległe alimenty. Czy mogę napisać pismo do komornika żeby ściągał też zaległe alimenty czy poszukać nowego komornika który by ściągał bieżące i zalegle? Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2023 12:26

Dzień dobry, proszę skontaktować się z komornikiem i zmodyfikować wniosek egzekucyjny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)