2021.05.28 godz. 13:43 Korsze, Warmińsko-mazurskie

Jak otrzymać zwrot za kupno auta z uszkodzeniami ukrytymi

Wyjaśnienie sytuacji

Kupno samochodu z wadami ukrytymi. Samochód został kupiony dnia 04.04.2021, na początku były to małe naprawy. Potem wyjazd za granicę i możliwość sprawdzenia samochodu dopiero po powrocie. Okazało się że samochód ma inny przebieg, dużo uszkodzeń które są już długo. Samochód kosztował 20000.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Maj 2021 15:18

Jeżeli wady samochodu są wadami istotnymi a taką jest cofnięty licznik kupujący może złożyć sprzedającemu oświadczenie o odstąpieniu umowy oraz wezwać do zwrotu ceny sprzedaży. Natomiast gdy wady samochodu są nieistotne wówczas kupujący może złożyć sprzedającemu oświadczenie o obniżeniu ceny wykazując, że samochód w związku z wadami ma mniejszą wartość niż zapłacona cena i żądać zwrotu różnicy.