2022.02.02 godz. 16:08 Gubin, Lubuskie

Jak poradzić sobie z osobą, która nie płaci długów? Chwilówki i kredyty w bankach, pożyczki od rodziny

Wyjaśnienie sytuacji

W 2020r okazało się, że długi partnera wynoszą około 100tys (chwilówki i kredyty które brał i nie spłacał). W tej sytuacji mój ojciec wziął kredyt w swoim banku na kwotę 80 tys, które przekazał nam na spłatę długów. To samo zrobiła moja siostra biorąc kredyt w banku 10 tys i przekazując nam te pieniądze. W 2021r okazało się, że partner bez mojej wiedzy obstawia różnego rodzaju kupony i mecze, dalej się zapożyczając, wydając na to również całą swoją pensje. Dług znowu urósł do 100tys do tego jest winien mojej rodzinie. Mieszkanie jest własnościowe na jego nazwisko ale nie chce go sprzedać

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2022 16:46

Nic Pani nie może zrobić, jeżeli nie jest Pani w formalnym związku z tą osobą. Jeżeli ma Pani potwierdzenia przekazania partnerowi pieniędzy to jedyne co można rozważyć, to domaganie się zwrotu przekazanych kwot.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)