2021.06.03 godz. 01:50 Warszawa, Mazowieckie

Jak postąpić, co zrobić w przypadku kiedy wynajmuje mieszkanie i na wynajmującym mieszkanie jest komornik który chce ściągnąć dług dziedziczony.

Wyjaśnienie sytuacji

Od sierpnia 2019 wynajmuje mieszkanie w Warszawie, w lutym 2020 pierwszy raz był u mnie komornik, który chce ściągnąć z czynszu który opłacam za wynajmowane mieszkanie dług osoby wynajmującej. Wiem od osoby wynajmującej ze dług jest dziedziczony sprawa nie dotyczy tego mieszkania samo mieszkanie jest jeszcze w kredycie i wynajmująca nie jest jedynym właścicielem tego mieszania. Dostałem pismo ze komornik zajmuje ten czynsz i muszę mu wpacac ta kwotę która przelewałem wynajmującej. Do dnia dzisiejszego nie wpłaciłem żadnej kwoty. Proszę o informacje czy komornik działa zgodnie z prawem

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 16:43

Tak, działania komornika są zasadne jeśli chodzić o działanie zgodne z przepisami prawa.