2021.12.16 godz. 22:13 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Jak postąpić w przypadku udostępnienia mojego wizerunku przez osoby trzecie bez mojej zgody?

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu dzisiejszym wybrałam się na zakupy do nowo otwartego sklepu w galerii handlowej. Na miejscu zrobiono zdjęcie przez panią manager galerii na którym widnieję ja wraz z znajomą. Ani ja, ani ona nie wyrazilysmy na to zgody. Na zdjęciach widać tylko nas na tle regałów. Nikt nas o tym nie poinformował. Zdjęcia zostały umieszczone na stronie internetowej galerii oraz rozprzestrzeniły się w internecie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 14:15

Ma Pani prawo do żądania usunięcia tych zdjęć, o ile sfotografowane Panie są "na pierwszym planie". Jeżeli nie wyraziły Panie zgody na zdjęcie to mogło dojść do naruszenia Państwa dóbr osobistych (w tym przypadku wizerunku).