2023.12.08 godz. 23:18 Warszawa, Mazowieckie

Jak postąpić w takiej sytuacji? Czy złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa/wykroczenia może w tej sprawie przynieść pozytywny efekt?

Wyjaśnienie sytuacji

Około 2-3 lat temu kupiłam mieszkanie w jednej z dzielnic Warszawy. Niestety od samego początku zamieszkania w tym miejscu spotkałam się z aroganckimi, poniżającymi zachowaniami ze strony stałych mieszkańców tej dzielnicy. Spotkałam się z sytuacjami w których ktoś rozpowiada na mój temat oczerniające moją osobę informację, mówi na mój temat coś co nie ma racji bytu. Czuję się zagrożona i uniemożliwia mi to swobodne funkcjonowanie. Z zawodu jestem terapeutką pracującą w szpitalu (co, dodatkowo oczernia mój wizerunek). Nie znam tych osób i one mnie też nie. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Gru 2023 10:33

W zależności od szczegółowych okoliczności tych zachowań można wziąć pod uwagę zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa lub drogę cywilną z roszczeniem o odszkodowanie lub zadośćuczynienie