2021.04.09 godz. 22:00 Teresin, Mazowieckie

Jak powinnam napisać pismo o alimenty, od czego zacząć?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój partner porzucił mnie i naszą córkę. Po kilku próbach dogadania się zadeklarował ze nie ma zamiaru płacić póki nie zadecyduje tak sąd. Proponowałam mu aby spotkali sie z córką jednak on stwierdził ze nie ma warunków do tego (mieszka z ojczymem a mnie skazał na powrót z córka do rodzinnego domu) a do mnie do domu powiedział ze nie wejdzie.od czego powinnam zaczac przygotowywac pismo o alimenty? Wspólne jeszcze że zostawił nas bez środków na życie, ponieważ jak dotąd nie pracowałam i to on nas od poczatku utrzymywał. Nie byliśmy małżeństwem. Proszę o rade od czego zacząć.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Kwi 2021 08:58

Dzień dobry! Rozumiem, że partner został wskazany w akcie urodzenia córki jako jej ojciec. Stworzenie pozwu o alimenty to w dużej mierze przedstawienie uzasadnionych potrzeb małoletniego dziecka z uwagi na jego wiek, stan zdrowia, etap edukacji (w stosunku do starszych dzieci) i rozwój psycho-fizyczny. Zasadnym w tym zakresie jest przedstawienie miesięcznych kosztów utrzymania dziecka, mogą być przydatne rachunki/faktury etc. Proszę pamiętać, że co do zasady, koszty utrzymania dziecka powinni ponosić rodzice w częściach równych. W razie pytań proszę o kontakt.