2022.01.12 godz. 20:51 Głuponie, Wielkopolskie

Jak pozbyć się długu będąc poręczycielem? Jestem osobą bezrobotną, na moim koncie widnieje dług, który rośnie.

Wyjaśnienie sytuacji

Poręczyłam kredyt rodzicom, nie spłacali go. Aktualnie mam komornika na swoim koncie. Nie mam możliwości spłacenia długu, ponieważ nie pracuje. Suma cały czas rośnie. Rodzice mogli by to spłacać aktualnie, ale firma pożyczkowa, nie chce się na to zgodzić. Chcą, żebym to ja spłacała dług co zrobić, jakie pismo napisać do komornika, żeby jednak się zgodzili. Żeby, np. podali nr konta bankowego, na który można wysyłać raty. A żeby moje konto nie było zajęte. Wiem, że rodzice będą mogli spłacać, bo spłacają tak inny kredyt, nie mają opóźnień w ratach.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 15:44

Proszę się skontaktować z komornikiem, on poda Pani numer konta do wpłat. Konto powinno być też na pismach od komornika. Proszę zawiadomić komornika, że chce Pani dobrowolnie spłacać zadłużenie. Jeżeli to możliwe proszę wpłacać gotówkę za pośrednictwem Poczty Polskiej - wtedy spłaty będą ze strony Pani, a nie Rodziców.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)