2020.11.14 godz. 08:58 Wyszków, Mazowieckie

Jak pozbyć się niechcianego lokatora z własnego domu i w nim zamieszkać???

Wyjaśnienie sytuacji

Droga testamentu mój brat otrzymał dom. Dom zamieszkałam w połowie ja, za zgodą i umowa z właścicielami. Pewnego dnia przyjechała córka byłego właściciela, weszła do domu na chwilę, ale tam już została zajmując druga polowe domu. Jest w domu zameldowana, o czym nikt nie wiedział.Obecnie przeciwko niej toczy się sprawa o nienależyte użytkowanie lokalu, bo w żaden sposób nie można się z nią dogadać, potrafi wyzwać i wyrzucac w wulgarny sposób właścicieli z części która zajmuje.Brat chce zamieszkać w swoim domu. Co ma zrobić żeby wprowadzić się jak najszybciej? Może wyrzucić niechcianego lokatora

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2020 22:43

Zgodnie z prawem powinien wezwać na piśmie tę Panią do opróżnienia i wydania zajętej części nieruchomości, a po bezskutecznym upływie terminu złożyć w sądzie pozew o eksmisję.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)