2021.09.03 godz. 10:21 Lublin, Lubelskie

Jak przedstawiają się sprawy związane z alimentami na dziecko po powrocie do ex męża?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry.Mam takie pytanie i chciałabym się dowiedzieć jak to prawnie wygląda. Jestem po rozwodzie,na sprawie zostały zasądzone alimenty na dziecko jak i też kontakty z ojcem.Miejsce zamieszkania dziecka pozostało przy mnie.Krótko po rozwodzie z ex mężem wróciliśmy do siebie i mieszkamy razem.Opłaty za mieszkanie plus prąd i wodę ponosi ex mąż a ja reszte.Po za tymi rachunkami nie dokłada się do niczego a w szczególności do wydatków związanych z dzieckiem alimentów od 4 miesięcy też nie płaci.Zdarza się,że pożycza ode mnie pieniądze.Czy były mąż tak jak on twierdzi nie musi już ich płacic?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Wrz 2021 17:06

Obowiązek alimentacyjny w dalszym ciągu trwa. Nie ulega jednak wątpliwości, że sama wysokość alimentów powinna podlegać weryfikacji z uwagi na zmianę okoliczności.

Zmodyfikowano dnia: 05 Wrz 2021 17:07