2022.03.08 godz. 19:25 Piaseczno, Mazowieckie

Jak przenieść własność samochodu po zmarłym

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarł mój ojciec, który posiadał samochód. Samochód zakupił, kiedy był w związku małżeńskim, bez rozdzielności majątkowej. Matka nadal żyje, ale nie ma prawa jazdy. Czy wystarczy udać się do notariusza po odpowiednie zaświadczenie, żeby samochód przeszedł na jej własność, a potem ona może go sprzedać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Mar 2022 19:52

Dzień dobry, powinien Pan przeprowadzić postępowanie spadkowe po ojcu, a następnie dział spadku. Wszystkie te czynności może Pan wykonać u notariusza. Pozdrawiam