2022.01.10 godz. 17:01 Nowy Konik, Mazowieckie

Jak przenieść zezwolenie na budowę ze zmarłej osoby, kiedy chcę częściowo odebrać budynek, który jest spadkiem po zmarłej osobie?

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice w trakcie budowy wzięli rozwód, gdzie ojciec cały majątek przepisał na mamę. Moja mama zmarła i zostawiła mi w spadku działkę i budynek w stanie surowym zamkniętym. Chcę częściowo odebrać budynek, bo wykończyłem pokój, kuchnię i łazienkę. Powiedziano mi, że muszę napisać wniosek o przeniesienie pozwolenia na budowę na siebie, ale jak to zrobić? Gmina w tej sprawie odsyła mnie do starostwa, a starostwo z powrotem do gminy i nie wiem jak się za to zabrać.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sty 2022 17:13

Istnieje możliwość przeniesienia pozwolenia na budowę. Orientacyjny koszt sporządzenia pisma w tego typu sprawie wynosi 110 zł. Zapraszam do kontaktu e-mail: balik@vp.pl