2022.11.08 godz. 20:25 Lublin, Lubelskie

Jak przepisać majątek na siebie. Od czego zacząć

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem właścicielem działki na którym stoi połowa domu i budynki gospodarcze (gospodarstwo postawione na dwóch działkach z czego połowy jestem właścicielem) Droga połowa należy do nieżyjącego od 40lat ojca i matki. Ponadto jest kilka ja pola.Chcę uporządkować sprawy spadkowe dwoje z trójki rodzeństwa są zgodne by wszystko przepisać na mnie. Niestety brat od kilkunastu lat przebywa za granicą i nikt z rodziny nie ma z nim kontaktu (nie znamy jego losów)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2022 13:21

W sprawie należy przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku. Być może konieczne będzie ustanowienie kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu jeśli chodzi o miejsce zamieszkania brata. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu.