2020.09.08 godz. 21:44 Dębica, Podkarpackie

Jak przepisać nieruchomość bez posiadania aktu notarialnego po zmarłym dziadku.

Wyjaśnienie sytuacji

Dziadek zmarł 6 lat temu i do mojego 18 r. życia nie miał się kto wziąć za przepisanie nieruchomości bo niestety nie zostawił testamentu. Rodzice są niepełnosprawni i nie mogą się za tą sprawę wziąć. Zostaje ja. A ja nie mam pojęcia jak za to się zabrać. Domyślam się, że przyda się akt notarialny tylko jak zdobyć kopie bo został sporządzony ponad 40 lat temu i zaginał gdzieś w domu. I co potem...?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2020 21:41

Dzień dobry, przede wszystkim powinien Pan przeprowadzić postępowanie spadkowe po dziadku. Proszę również ustalić numer księgi wieczystej nieruchomości, tam Pan znajdzie wszystkie niezbędne dane.