2022.07.17 godz. 10:34 Jastrzębie-Zdrój, Śląskie

Jak rozpocząć proces sądowy przeciwko nieuczciwemu wykonawcy usługi remontu?

Wyjaśnienie sytuacji

Pan posiadający indywidualną działalność gospodarczą wykonał nam remont łazienki. Zrobił to źle, podpisał oświadczenie, że odda koszt robocizny w wysokości 5500zł oraz zapłaci zadośćuczynienie na rzecz wykonania napraw w wysokości 16500zł. Na ten moment oddał 4600zł, czyli niepełną kwotę robocizny. Przekazałem mu przedsądowe wezwanie do zapłaty i ostateczne wezwanie do zapłaty. W tym momencie minęło już około 3tyg od przekazania ostatecznego wezwania, gdzie na spłatę należności miał 3 dni. Jakie kroki powinienem wykonać celem rozpoczęcia procesu sądowego? Czy będę musiał coś zapłacić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

PIOTR KĘPIŃSKI

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2022 17:43

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019.