2019.04.23 godz. 21:53 Szczecin, Zachodniopomorskie

Jak rozumieć art.9a ust 3 Karty Nauczyciela - "znaczący dorobek zawodowy"? Co np. może być znaczącym dorobkiem, aby nauczyciel otrzymał awans?

Wyjaśnienie sytuacji

nauczyciel pracował ponad 5 lat bez awansu zawodowego, jak zatrudnić go w nowej placówce?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Kwi 2019 15:59

znaczący dorobek naukowy - jest to określenie, które nie zostało niestety dookreślone przez Ustawodawcę, w związku z powyższym należy się posiłkować m.in. orzecznictwem sądowym. Na znaczący dorobek składają się przyznane w dotychczasowej pracy nagrody i wyróżnienia, ewentualnie także w dyplomy czy świadectwa potwierdzające uzyskanie dodatkowych kwalifikacji, umiejętności przydatnych w przyszłej pracy nauczyciela (tak wyrok NSA w Warszawie z 29 lipca 2011 r., I OSK 312/11). Zdaniem tego Sądu długoletnie zatrudnienie nie oznacza znaczącego dorobku zawodowego.

Zmodyfikowano dnia: 27 Kwi 2019 16:08