2022.03.20 godz. 22:53 Gliwice, Śląskie

Jak rozumieć zapis Ostrzeżenie w Księdze Wieczystej?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! Mam pytanie dotyczące zapisu w dziale III Księgi Wieczystej mieszkania które zamierzam kupić. Bardzo proszę o wiadomość co oznacza ten zapis i czy kupno tej nieruchomości niesie ze sobą jakieś ryzyko? Nr GL1G/00117921/2 Pozdrawiam, Monika

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2022 13:21

Nieruchomość ma nieuregulowany stan prawny, prawdopodobnie toczy się o nią jakieś postępowanie spadkowe. Nabycie tej nieruchomości wiąże się z ryzykiem zwarcia umowy z nieuprawnioną osobą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)