2022.10.26 godz. 16:01 Katowice, Śląskie

Jak rozwiązać kwestię przywłaszczenia mienia mojej firmy przez inną firmę

Wyjaśnienie sytuacji

Sytuacja jest skomplikowana z powodów powiązania firm - ja oraz moja była partnerka prowadzimy firmy JDG. Jej firma została założona we wrześniu b.r., moja w 2017r. Przez problemy prywatne i biznesowe rozstaliśmy się w złych warunkach w końcówce września. Lokal, w którym obydwoje pracowaliśmy, był wynajęty na moją firmę, jednak nastąpiła cesja na jej firmę (wrzesień 2022). Udało mi się odzyskać część rzeczy, ale wiele wciąż znajduje się w lokalu, do którego odmawia mi dostępu i nie chce rozwiązać sprawy polubowne (np. poprzez sprzedaż rzeczy, gdyż z nich korzysta cały czas).

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2022 18:52

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu wiekszych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice