2022.09.13 godz. 11:28 Stalowa Wola, Podkarpackie

Jak rozwiązać problem zbliżającego się terminu przedawnienia długu w przypadku deklaracji dłużnika o chęci spłaty długu?

Wyjaśnienie sytuacji

13.06.2018r pożyczyłem koleżance 9000zł. Została spisana umowa cywilnoprawna pożyczki. Niestety po trzech miesiącach ta osoba trafiła do więzienia (za długi, o których nie wiedziałem). Po wyjściu z więzienia początkowo spłacała dług, natomiast od listopada 2021 znowu nastąpiły problemy z regularnymi spłatami. Jestem w nią w kontakcie i otrzymuję deklaracje chęci spłaty pożyczki. Niestety w 2023r. minie 5 lat i dług się przedawni stąd moje pytanie czy da się przedłużyć termin spłaty długu spisując aneks do obecnej umowy? Ewentualnie jakie inne kroki mogę podjąć nie wchodząc na drogę sądową?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Paź 2022 16:53

Termin przedawnienia nie wynosi 5 lat. Proszę o kontakt priv to pomogę. Pozdrawiam