2020.11.19 godz. 23:11 Wolsztyn, Wielkopolskie

Jak rozwiązać sprawę z nieruchomością z wspowlascicielami?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem wspowlascicielem nieruchomości wraz z rodzeństwem i mama. Moja mama chce przepisać nieruchomość na mnie, moja siostra zgodziła się oddać swoją część mi bez spłaty, natomiast mój brat chce abym spłaciła jego część, problem polega na tym że brat jest zadłużony w urzędzie skarbowym a do tego mieszkając w domu nie dokłada się do zadnych rachunków, zakupów ani potrzebnych w nim napraw, jedynie pożycza od nas co chwilę pieniądze. Do tego brat grozi że swoją część sprzeda nie informując nam obcej osobie i będziemy sami rozwiązywać ten problemJak można rozwiązać ta sprawę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2020 14:20

Trzeba spłacić brata, żeby zabezpieczyć swoje interesy. To że ma zadłużenie w Urzędzie Skarbowym nie ma znaczenia na gruncie niniejszej sprawy, również brak dokładania się do rachunków nie wpływa na uprawnienia właścicielskie. Faktem jest że jest on współwłaścicielem danego udziału w nieruchomości i może dysponować nim w dowolny sposób.