2022.11.12 godz. 11:00 Blachownia Śląska, Opolskie

Jak sąd ustala z którym rodzicem dzieci zostają po rozstaniu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzieci wyjechały zza granicy z ojcem i zamieszkały z dziadkami. Ja miałam znaleźć za granicą pracę i mieszkanie i mieli do mnie przyjechać. Ojciec zmienił zdanie i jednak musiałam wrócić do Polski. Mieszkam u rodziców byłego partnera ze względu na dzieci. Córka chodzi tu do przedszkola. Chciałabym się z dziećmi wyprowadzić do innego miasta ponieważ były partner jest zazdrosny j wszczyna awantury, nie możemy dojść o do porozumienia ponieważ nie chce być z nim już w związku. Co mogę zrobić aby sąd przyznał moim dzieciom stałe miejsce zamieszkania ze mną? Dzieci są jeszcze małe. Proszę o poradę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 12:11

Należy wnieść o ustalenie miejscca pobytu przy Pani - ewentualnie również o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojcu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)