2021.06.22 godz. 16:26 Mysłowice, Śląskie

Jak się dowiedzieć czy jestem spadkobierca

Wyjaśnienie sytuacji

Witam pisze z zapytaniem mianowicie odbyła się sprawa w sądzie o spadek (dom) po zmarłym rodzicu jest 5cioro rodzeństwa po 1/4 dla każdego 1 brat zrzekł się tego spadku pozostały 4 osoby w tym ja. Nie mieszkam w tym domu Brat który dostał część stwierdzil że ja nie mam już swojej 1/4 części ponieważ się zrzeklam i nie jestem już właścicielem z tym że ja nie pprzypominam sobie żebym gdziekolwiek u notariusza podpisywała coś takiego, czy jest możliwość by ktoś podpisał te zrzeczenie się za mnie? Jak mam sprawdzić czy rzeczywiscie ta 1/4 już nie jest moja? Nie wiem jak zacząć ta sprawę proszę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 20:26

Udać się do sadu spadku - sądu ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy i zajrzeć do akt sprawy spadkowej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)