2022.03.07 godz. 20:47 Katowice, Śląskie

Jak się dowiem czy prokuratura zwróci mi telefon.

Wyjaśnienie sytuacji

Prokuratura zatrzymała mi telefon podczas przeszukania mieszkania i zatrzymania . Wysłałam wniosek o zwrot telefonu ponieważ nie jest dowodem w sprawie. Jak długo mam czekać na zwrot i jak się dowiem czy prokuratura zwróci mi ten telefon.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 11:27

Prawdopodobnie telefon musi zostać poddany oględzinom. Trudno ocenić, jak długo będą one trwały. Proszę złożyć wniosek o wykonanie kopii binarnej telefonu i jego niezwłoczny zwrot. Po wykonaniu kopii binarnej telefonu oględziny zostaną przeprowadzone na tej kopii, a telefon może zostać Pani zwrócony. Gdy telefon będzie gotów do odbioru zostanie Pani zawiadomiona a następnie będzie Pani musiała udać się do prokuratury lub na Policję i tam odebrać telefon za pokwitowaniem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)