2022.05.20 godz. 01:12 Legnica, Dolnośląskie

Jak się uchronić przed człowiekiem, który po wyjściu z więzienia będzie mnie prawdopodobnie stalkował?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój były kolega obecnie przebywa w ZK za uszkodzenie ciała. W zeszłym roku wydzwaniał do mnie co 3 dzień (w ciągu 1 miesiąca) chociaż nie odbierałem/odrzucałem połączenia. A teraz raz na 2-4 miesiące do mnie wydzwania, choć nadal odrzucam połączenia. W lipcu podobno ma wokandę, która ma mu umożliwić szybsze wyjście z więzienia. Boję się, że gdy wyjdzie, zacznie mnie nachodzić pod moim domem, miejscem pracy czy też ciągle dzwonić /pisać smsy wbrew mojej woli. On widocznie nie rozumie, że nie chcę mieć z nim kontaktu. Bardzo proszę o poradę co zrobić gdy coś takiego będzie miało miejsce.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2022 17:10

Może Pan złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa stalkingu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)