2019.11.13 godz. 20:07 Miłosław, Wielkopolskie

warunki rękojmi po zakupie domu

Wyjaśnienie sytuacji

Jak skutecznie dochodzić swoich praw w zakresie pokrycia kosztów ( lub ich zwrotu we wskazanym terminie) związanych z niezbędnym usunięciem ukrytej wady budynku polegającej na wadliwym wykonaniu pokrycia dachowego i jego izolacji; jaki materiał dowodowy będzie uznany przez sąd za wystarczający ( np. czy wystarczy oświadczenie wykonawcy naprawiającego wady dachu czy też powinno być oświadczenie rzeczoznawcy z jakimiś specjalnymi uprawnieniami ). Od zakupu domu minął niespełna miesiąc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Dominika Gąsior

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2019 10:32

Witam, w takim przypadku nie ma zamkniętego katalogu dowodu. Dowodem może być zarówno świadek (np. pracownik albo właściciel firmy naprawiającej) jak i dokumenty tj. umowa z wykonawcą naprawiającym dach, opinia rzeczoznawcy itd., ew. korespondencja z sprzedającym dot. wady. Moim zdaniem, im więcej dowodów, tym większa szansa w sądzie. Pozdrawiam, Dominika Gąsior, radca prawny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)