2020.07.08 godz. 15:37 Głubczyce, Opolskie

Jak sprzedać ziemię, której stan prawny nie jest uregulowany?

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy spadek podzielony na 4 strony. Jedna ze stron umiera i nie ma po niej sprawy spadkowej, a kolejny spadkobierca nie zamierza jej wnieść. Chcielibyśmy spadek sprzedać, ale nie ma uregulowanej stacji prawnej. Nie mamy tytułu do wniesienia sprawy. Pozostali spadkobiercy są zgodni i chcą sprzedać ziemię, ale nikt jej od nas nie kupi bez uregulowania sprawy w księgach wieczystych a tego nie możemy zrobić bez sprawy spadkowej. Czy można jakoś rozwiązać ten impas?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2020 15:15

Na wniesienie "sprawy spadkowej" nie jest potrzebna zgoda pozostałych osób. Wystarczy że jeden spadkobierca złoży wniosek o stwierdzenia nabycia spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)