2020.07.21 godz. 23:31 Szczecin, Zachodniopomorskie

jak stanowi prawo kto może decydować o przepisaniu nieruchomośi maloletniemu wnuczkowi jesli zyje matka i jej syn pod jednym adresem ?

Wyjaśnienie sytuacji

sytuacja wygląda następująco żyje matka w podeszłym wieku i mieszka w jednym mieszkaniu z dorosłym synem jest schorowana w każdej chwili może umrzeć Pozostaje problem mieszkania chce je przepisać nieletniej wnuczce ponieważ syn ma długi alimentacyjne i komornika czy To ona babcia decyduje komu zapisać?czy może zapisać to mieszkanie nieletniej 14 lat dziewczynce ? A jeśli tak to jaka forma przekazania tego mieszkania jest najkorzystniejsza dla wnuczki?Czy wnuczka w przypadku śmierci babci bedąc jeszcze nieletnia może rozporządzać tą nieruchomością tzn. np sprzedać czy musi czekać do 18 lat?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 08:32

Dzień dobry, najprostszą formą przekazania nieruchomości w opisanej sytuacji jest sporządzenie testamentu przez babcię. Małoletnia nie może sprzedać nieruchomosci do ukończenia 18 roku życia. Wcześniej można zbyć nieruchomość jednak jest do tego potrzebna zgoda Sądu rodzinnego. w imieniu dziecka nieruchomością zarządzają jej rodzice do czasu uzyskania pełnoletności. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)