2023.01.18 godz. 09:13 Warszawa, Mazowieckie

Jak stworzyć porozumienie zmieniające warunki umowy, jeśli w między czasie zmienił się Zleceniobiorca.

Wyjaśnienie sytuacji

Muszę stworzyć aneksy zmieniające warunki umowy dotyczące podwyżki wynagrodzenia za obsługę techniczną powierzonej firmie w której pracuję. Jednak w między czasie zobowiązania wynikające z umowy przejęła Spółka z o.o., której założycielami i "szefami" są te same osoby, które pełnią bliźniacze funkcje w firmie, która pierwotnie była Zleceniobiorcą. Muszę odwołać się do umowy zawartej z pierwszym zleceniobiorcą, czyli: "Strony zgodnie postanawiają dokonać zmian w treści umowy...zawartej pomiędzy:....a: no i właśnie kogo mam tu wpisać, skoro zmienił się Zleceniobiorca?Gdzie ująć nowego Zleceniob

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sty 2023 09:44

Dzień dobry, powinna być przesłana informacja o przejęciu zobowiązań z tytułu umowy zlecenie. W takiej sytuacji nie ma problemu ze sporządzeniem aneksu- w miejscu zleceniobiorcy będzie poprawna firma. Alternatywnie można rozwiązać stara umowę zlecenie i zawrzeć nową. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl