2019.08.28 godz. 08:12 Warszawa, Mazowieckie

Jak szybko mogę wypowiedzieć umowę dzierżawy?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzierżawca (po raz kolejny) złamał zapisy umowy oraz art. 698 KC poddzierżawiając należącą do mnie nieruchomość bez mojej wiedzy, a co za tym idzie - zgody. Przyznam, że rzadko odwiedzałam tę nieruchomość, ufając dzierżawcy i uznając, że zależy mu na trwałości zawartej umowy. 10.08.br. pojechałam na miejsce i odkryłam, że część budynku jest poddzierżawiona. Nikogo nie zastałam, telefony były wyłączone.W późniejszej rozmowie poinformowałam dzierżawcę, że sytuacja ma powrócić do stanu pierwotnego - do dziś nic się nie zmieniło. Pani poddzierżawiająca, również jest głucha na moje argumenty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sie 2019 10:32

Proszę wystosować listem poleconym na wskazany w umowie adres do korespondencji pismo do dzierżawcy - oświadczenie wydzierżawiającego o rozwiązaniu umowy bez zachowania terminów wypowiedzenia w trybie art. 698 § 2 kc, z uwagi na naruszenie ustawowego zakazu poddzierżawiania przedmiotu dzierżawy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)