2023.04.13 godz. 18:21 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Jak udzielić pożyczki jako osoba prywatna?

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam ze współlokatorem w wynajmowanym mieszkaniu, razem zgodziliśmy się płacić wszelkie opłaty z podziałem na pół. Od jakiegoś czasu współlokator ma problemy finansowe i zgodziłem się wysłać opłaty z dwóch miesięcy właścicielowi mieszkania z własnej kieszeni pod warunkiem, że współlokator odda mi należną kwotę w późniejszym terminie. Uzgodniliśmy że dobrym pomysłem będzie podpisanie przyjęcia pożyczki i nie wiem jak powinienem rozwiązać sprawę aby dokument miał moc prawną.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2023 12:49

dzień dobry, umowa pożyczki powinna zostać zawarta w formie pisemnej. Oczywiście podlega też ona opodatkowaniu. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią pomogę sporządzić taką umowę. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl tel. 607153023
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)