2020.10.06 godz. 18:23 Wieluń, Łódzkie

Jak uniknąć alimentów na matke ktora nie istnieje dla mnie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Wlasnie dostalam pismo o kontakt z opieka społeczna wzgledem alimentow na matkę. Moi rodzice sa po rozwodze od dluzszego czasu nie mieszkam z matką. Nie utrzymuje z nia relacji, kobieta nie interesuje sie moim zyciem ani czy jestem w stanie sie utrzymywac i czy daje rade a teraz domaga sie alimentow ode mnie. Caly majątek rodzicow zostal dla niej bez podziałów. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu sama ledwo wiąże koniec z koncem. Jak uniknąć alimentów jak udowodnic ze nie stac mnie na to. Matka z tego co wiem miala rente czy ma dalej nie wiem, przez jakis czas chwilowo pracowala.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2020 12:08

Dzień dobry, proszę opisać Pani sytuację materialną (z czego się Pani utrzymuje i jakie są koszty Pani utrzymania) oraz stosunki w jakich pozostaje Pani z matką. Jeśli matka nie interesowała się Panią, nie pomagała Pani finansowo, ani nie okazywała niezbędnego wsparcia alimenty są niezasadne. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)