2021.07.19 godz. 17:31 Oborniki, Wielkopolskie

Jak uregulować sprawę zakupu mieszkania wraz z narzeczonym, nie mamy ślubu

Wyjaśnienie sytuacji

Wraz z narzeczonym zakupiliśmy mieszkanie kilka lat temu posiadamy po 50% udziałów. Chcielibyśmy prawnie załatwić ta sprawę tak aby w razie smierci któregoś z nas część każdego przeszła na nas nawzajem a nie była dziedziczona przez osoby z naszych rodzin. Co powinniśmy zrobić gdzie się udać aby sporządzić odpowiedni dokument aby nikt nie miał prawa do mieszkania tylko my nawzajem.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2021 18:01

Dzień dobry! Najszybciej sprawę można uregulować poprzez sporządzenie przez każdego z Państwa testamentu, gdzie jako potencjalnego spadkobiercę całego majątku (albo jedynie części mieszkania) wskazuje się drugiego współwłaściciela. Taki testament można sporządzić własnoręcznie albo u notariusza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)