2023.08.13 godz. 14:25 Suchedniów, Świętokrzyskie

Jak uregulować stan prawny działki i nieruchomości znajdujących się ma działce po rodzicach . Domy i pomieszczenia gospodarcze budowane bez planu.

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam w domu który wybudował mój tata od 89roku do czasu obecnego .Wniosłam sprawę o zasiedzenie była wizja lokalna i sędzia zaproponował udziąły w nieruchomościach razem z moją bratową .Na tej samej działce znajduje się dom rodziców którzy go wybudowali w latach 80 . Do tego domu brat dobudował swój dom .I mieszkał w nim do 2005 rok ponieważ zmarł. Miesza tam jego żona. Tata od ok1965 jak dziadek się wyprowadził władał działką . Rodzice moi mama zmarła w roku 2001 a tata 2002r. Jak mogę zalegalizować ich dom ? Jaką część działki mogę zasiedzieć. Razem rodzeństwa było nas 6 .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2023 14:29

Zsiedzenie wydaje się słusznym rozwiązaniem, aczkowliek bez znajomości stanu faktycznego nie sposób powiedzieć coś więcej bardziej precyzyjnie. Jeśli potrzebuje Pani odpłatnej reprezentacji w sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl