2022.02.04 godz. 19:30 Warszawa, Mazowieckie

Jak usprawiedliwić nie możność stawienia się w sadzie w charakterze świadka

Wyjaśnienie sytuacji

Jak usprawiedliwić nie możność stawienia się w sądzie w charakterze świadka gdy zaplanowałam wówczas wyjazd, którego nie mogę przełożyć i m.in wizytę u lekarza prywatnego w innym mieście niż mieszkam, a podpisałam list z sądu nie wiedząc dokładnie kiedy odbędzie się rozprawa.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2022 12:53

Proszę skierować pismo do sądu w którym usprawiedliwia Pani swoją nieobecność opisując całą sytuacje. Ewentualnie dostanie Pani wezwana na termin kolejnej rozprawy i może Pani wówczas usprawiedliwić swoją nieobecność i wnosić o uchylenie grzywny. Sąd jest zazwyczaj wyrozumiały dla świadka.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)