2023.09.11 godz. 11:16 Augustów, Mazowieckie

Jak ustalić pełny numer księgi wieczystej nieruchomości w celu ustalenia prawa do zachówku?

Wyjaśnienie sytuacji

Wiele lat temu dziadkowie przepisali na jednonz trojga dzieci dom z działką, po ich śmierci spadkobiercami zostalą cała trójk (w tym moja nie zyjąca już matka), z uwagi na brak możliwości wglądu do księgi wieczystej, nie możemy ustalić na jakich zasadach dziadkowie przepisali nieruchomość na zamieszkującego tam obecnie wujka, a co za tym idzie, nie możemy ustalić, czy należy nam się np. zachówek? Proszę o poradę w jaki sposób możemy ustalić pełny numer księgi wieczystej oraz jak ustalić prawo do zachówku? Z góry dziękuję za pomoc. Z poważaniem, Krzysztof Barszcz

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Wrz 2023 11:31

Dzień dobry, istnieje możliwość odpłatnego odszukania numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości. Wiele stron w Internecie daje taką możliwość np. www.ekw.plus