2024.02.13 godz. 23:16 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Alimenty od kogoś kto ma komornika

Wyjaśnienie sytuacji

Jak uzyskać alimenty od ojca dziecka, który zarabia dość dużo, ale na czarno. Ojciec dziecka pracuje za granicą, zarabia dość dużo lecz ukrywa swoje dochody. Ja zarabiam 3 tysiące, czego 1200 place za zlobek, mój dochód przekracza by uzyskać pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Ojciec dziecka urwał kontakt i nie płaci na dziecko

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2024 10:34

Jeśli alimenty nie zostały dotąd orzeczone - należy wnieść pozew o alimenty. Jeśli alimenty zostały już zasądzone prawomocnym orzeczeniem, pozostaje egzekucja alimentów w kraju pobytu zobowiązanego (za pośrednictwem komornika z kraju jego miejsca zamieszkania)