2020.07.19 godz. 17:55 Katowice, Śląskie

Jak uzyskac odpis aktu notarialnego zamieszkujac poza granicami Polski?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, Potrzebuje uzyskac dostep do odpisu aktu notarialnego zamieszkujac poza granicami Polski. Jakie informacje bedzie potrzebowac kancelaria notarialna aby uzyskac dostep do takiego odpisu? Nie znam dokladnie daty ani roku w ktorym akt darowizny zostal sporzadzony. Czy podanie jedynie danych osobowych wystarczy aby uzyskac wszystkie dokumenty jakie kancelaria przechowuje?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 13:56

Wszystko zależy od organizacji kancelarii w większości po danych stron transakcji da się ustalić repertorium a tym samym odpis.