2024.01.02 godz. 18:05 Busko-Zdrój, Świętokrzyskie

Jak uzyskać zapłatę za fakturę na roboty budowlane

Wyjaśnienie sytuacji

Wykonałem roboty budowlane jako podwykonawca, a generalny wykonawca nie chce opłacić faktury

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2024 20:50

Z opisu nie wynika, jaki jest powód odmowy zapłaty, jednakże niezależnie od tego, konieczne będzie wezwanie do zapłaty w określonym w wezwaniu terminie, a w razie bezskuteczności wezwania, pozostanie pozew o zapłatę składany do właściwego sądu.