2022.05.05 godz. 08:33 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Jak uzyskać złagodzenie kary za jazdę pod wpływem alkoholu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Kieruje zapytanie odnośnie wykroczenia związanego z jazda po spożyciu alkoholu. Podczas czynności policyjnych związanych z przekroczeniem prędkości zostało przeprowadzone badanie trzeźwości, w wydychanym powietrzu wyszło 0,2 promili. W związku z tym prosiłabym o poradę w jaki sposób mogę załagodzić karę, jakie kroki podjąć aby nie odebrano mi prawa jazdy? Z wyrazami szacunku XyZ

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Maj 2022 15:07

Ryzyko utraty prawa jazdy jest bardzo duże. Szansą dla Pani jest jedynie nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpienie od jej wymierzenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)