2023.01.14 godz. 17:50 Zielona Góra, Lubuskie

Jak w egzekwować postanowienia porozumienia. Jak sprawiedliwie rozliczyć się po rozstaniu

Wyjaśnienie sytuacji

Wzięliśmy z dziewczyną kredyt hipoteczny na zakup mieszkania Nie będąc małżeństwem przy MDM należało wskazać 1 właściciela ona dała wkład własny ja miałem kupić garaż ale przekonała mnie żebym całe pieniądze włożył w "nasze " mieszkanie tak zrobiłem (mam 90%paragonów i prawie wszystko było płacone kartą. Wykończyłem wszystko samodzielnie od zera. Ponosiłem 1/2kosztow kredytu i czynszu. Przy rozstaniu prosiłem o rozliczenie. Podpisaliśmy porozumienie że jak minie 5lat od nabycia sprzeda i się rozliczy.Właśnie w styczniu minęło 5l. Proponuje mocno zanizona kwotę a kontakt staje się co raz gorszy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2023 10:19

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl