2024.10.14 godz. 21:40 Puńsk, Podlaskie

Jak wstrzymać doprowadzenie do ZK postanowienie o zmianie kary na pozbawienie wolności . Mieszkam z mamą którą się opiekuje mama jest os niepełnosprawną niezd

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w mojej sprawie zapadł wyrok 25 Września 2023r. Z art 286kk . Zostałem zobowiązany do wykonywania nieodpłatnych prac społecznych w wymiarze godzin 20godzin miesięcznie ( 160gdz) Prace społeczne rozpocząłem w Marcu w urzędzie gminy jednak odpracowałem tylko 53gdz kurator skierował wniosek o zmianę kary na karę pozbawienie wolności , otrzymałem już postanowienie o zarządzeniu mi 3miesiecy więzienia ( po przeliczeniu) , chciałem zapytać co mogę zrobić w tej sytuacji , czas na zazalenie miną , co mogę zrobić aby uniknąć więzienia? Mieszkam z matką którą się opiekuje ( jest osobą niepeł

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Paź 2024 07:55

Możliwe jest wstrzymanie wykonania kary zastępczej pozbawienia wolności z jednoczesnym wnioskiem o wykonanie kary ograniczenia wolności. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)