2024.05.19 godz. 20:45 Nasiedle, Opolskie

jak wszczac sprawe o uniewaznienie testamentu mojego ojca

Wyjaśnienie sytuacji

Moj ojciec zmarl w ubieglym tygodniu i o tym fakcie powiadomil mnie kuzyn. Wedlug niego moj ojciec przepisal caly majatek na niego (kuzuna) i na jego corke a mnie wydziedziczyl. Jestem/bylam jedynym dzieckiem mojego ojca ale ojciec zerwal ze mna kontakt z powodow dla mnie nie znanych. Nie mam wgladu do trescie testamentu i nie wiem jak sformulowana zostala ta tresc, gdzie, kiedy i w kjakich okolicznosciach. Mam pytanie: czy mam prawo do takiego wgladu i do trescia w testamencie? Kto , kiedy i jak mnie o tym poinformuje? Do kogo mam sie zwrocic w tej sprawie? Z gory dziekuje za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2024 10:20

O treści testamentu dowie się Pani w chwili jego otwarcia i ogłoszenia - w toku postępowania o stwierdzenie nabycia spadku. Oczywiście Pani jako spadkobierca ustawowy może zainicjować takie postępowanie i podważyć ważność testamentu. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)