2020.09.11 godz. 21:52 Warszawa, Mazowieckie

Jak wyegzekowować od sprzedawcy zwrot na który się zgodził, a z którym nie ma kontaktu?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam problem z wyegzekowaniem gwarancji. Kupiłem kurs, w którym była obietnica, że uzyskam efekt X w ciągu określonego czasu lub zostaną zwrócone pieniądze. Efektu nie uzyskałem, więc chciałem skorzystać z gwarancji. Po batalii i udowodnieniu, że nie uzyskałem efektu autor kursu obiecał zwrot w ciągu 14 dni. Niestety minęły już prawie 2 miesiące, a zwrotu nie otrzymałem. Nie dostaję odpowiedzi na moje wiadomości, kontaktowłem się w tej sprawie z paypal, jednak oni umyli ręce. Jakie działania mogę podjąć żeby odzyskać swoje pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2020 12:06

na adres który podał podczas zawierania umowy należy wysłać wezwanie do zapłaty, a następnie skierować sprawę do elektronicznego postępowania sądowego - w tym celu trzeba na stronie sądu założyć sobie elektroniczny podpis na cele postępowania. Z nakazem, gdy się uprawomocni, nalezy iść do pierwszego lepszego komornika. On znajdzie gościa. Jeżeli cokolwiek ma na siebie, to wyegzekwuje należzność. Jeśli jest niewypłacalny, to egzekucję umowy. Wtedy nalezy wierzytelność wystawić na tzw. aukcję wierzytelności. może ktoś ją odkupi.