2023.02.16 godz. 18:57 Lublin, Lubelskie

Jak wyegzekwować od dewelopera odszkodowanie za opóźnienie w przeniesieniu prawa własności nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

W zeszłym roku wzięłam kredyt hipoteczny na zakup od dewelopera nieruchomości, która była w tamtym czasie w budowie. Całkowity czas budowy, a co za tym idzie - przeniesienia własności, przeciągnął się o kilka miesięcy. W umowie deweloperskiej podpisanej u notariusza mam zapis, że w przypadku, gdy termin przeniesienia na Nabywcę prawa odrębnej własności lokalu do dnia 28 lutego 2023r. nie zostanie dotrzymany przez Dewelopera, to będzie mi przysługiwać od dewelopera kara umowna w wysokości 500 zł za każdy miesiąc opóźnienia. W jaki sposób mam tę karę wyegzekwować od dewelopera?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lut 2023 12:58

Najlepiej wezwać do zapłaty, a następnie złożyć pozew do sądu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)