2021.07.29 godz. 21:54 Warszawa, Mazowieckie

Jak wyegzekwować wykonanie umowy o dzieło, ewentualnie jak odzyskać zwrot zaliczki

Wyjaśnienie sytuacji

Umowę o dzieło zabudowa kuchni, łazienki i szafy w sypialni i przedpokoju) zawarliśmy 12.03.2021 z terminem wykonania 15 czerwca 1921 z firmą DrewUla Wartość umowy 39 900 zł, zaliczkę w wysokości 20 000 zł wpłaciliśmy 15.03.2021. W piątek 28 maja została wstawiona część korpusów szafek w kuchni i łazience.Część korpusów kuchennych została wykonana niezgodnie z projektem i wymaga wymiany. Od tej pory kontakt z wykonawcą, który był trudny stał się jeszcze trudniejszy. Wykonawcy nie odbierają telefonów, a gdy już odbiorą umawiają się nie przyjeżdżają. W umowie jest odwołanie do KodeksuCywilnego

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lip 2021 09:49

Należy złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy wraz z wezwaniem do zwrotu zaliczki. Jako podstawę prawną wskazać art. 635 kodeksu cywilnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)