2023.04.07 godz. 06:41 Kraków, Małopolskie

Jak wygląda moja sytuacja w świetle prawa?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mąż pracuje za granicą, jesteśmy razem od prawie 11 lat, mamy dwoje dzieci. Kiedy Go poznałam miał swój dom w stanie surowym zamkniętym, nadmienię tutaj, że do 2020r. pracowałam, razem skończyliśmy dom i mieszkamy w nim od 7 lat. Od 5 lat nie współżyjemy ze sobą (ja nie chcę, mąż wcześniej nadużywał alkoholu, co mnie bardzo zraziło do niego, wręcz jakieś obrzydzenie przyszło, kiedy byłam w ciąży tak się opił, że potrzeby fizjologiczne załatwił pod siebie, teraz nie pije w domu ponieważ przyjeżdża tylko na weekend i jeździ do pracy samochodem,jak jest dłużej w domu to nie odmawia sobie alkoholu). Teraz mi powiedział, żebym się zastanowiła czy będę z nim współżyć bo jeżeli nie to on wniesie sprawę o rozwód. Proszę bardzo o odpowiedź, jak wygląda moja sytuacja w świetle prawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Kwi 2023 10:56

Zależy o co Pani pyta - jeśli o trwały rozkład pożycia małżeńskiego, niewątpliwie fakt braku współżycia jest jedną z przesłanek trwałego rozkładu małżeństwa.