2020.11.03 godz. 14:56 Wrocław, Dolnośląskie

jak wygląda moja sytyacja z strony prawnej ??

Wyjaśnienie sytuacji

witam . jakis czas temu byłam z pewną osobą w komisie aut dostalismy auto na jazde próbną nie ja byłam kierowcą . Auto nie zostało zwrócone sprawa została zgłoszona na policje szukaja i auta i wiadomo kierowcy i mnie . Moje dane mieli bo zostawiłam siatkę z dokumentami w tamtym komisie bo nie byłam swiadoma co chce zrobić kierowca . jak wygląda moja sytuacja co mi grozi ?? zgłaszając sie na komisariat mogę trafić do aresztu do czasu sprawy ??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2020 15:59

Dzień dobry, istnieje ryzyko, że może Pani zostać zarzut współsprawstwa w kradzieży samochodu, może pomocnictwa - nie można tego wykluczyć, zależy jak przedstawiono sprawę w zawiadomieniu do organów ścigania. Jednak są widoki na to, że w takim przypadku może Pani liczyć w przyszłości na uniewinnienie, ponieważ pisze Pani, że nie była Pani świadoma tego co chce zrobić kierowca. Nie sądzę, aby w Pani przypadku doszło do tymczasowego aresztowania w razie postawienia zarzutów, a też raczej zostanie Pani najpierw wezwana w charakterze świadka. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 03 Lis 2020 16:07