2021.03.18 godz. 10:15 Grodzisk Mazowiecki, Mazowieckie

Jak wygląda opieka naprzemiennna nad dzieckiem 6 lat, alimenty na dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o informację jak powinna wyglądać opieka naprzemienna nad dzieckiem, mąż w trakcie rozwodu upiera się nad ta forma opieki. Proszę też o informację co wtedy z elementami ma dziecko czy mąż musi płacić czy w takiej sytuacji już nie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2021 12:16

Szanowna Pani, sposób sprawowania opieki naprzemiennej najczęściej ustala Pani z mężem - zwykle jest to opieka tydzień/tydzień. Najcześciej również każdy z rodziców ponosi koszty utrzymania dziecka we własnym zakresie podczas jego pobytu, a koszty dodatkowe ponoszą po połowie. Opieka naprzemienna jest orzekana przez sąd tylko wówczas, gdy miedzy rodzicami nie ma konfliktu i mają tożsame zapatrywanie na wykonywanie władzy rodzicielskiej, a ich miejsca zamieszkania nie są znacznie oddalone od siebie. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)