2022.08.29 godz. 13:20 Krakówka, Małopolskie

Jak wygląda podział majątku w takiej sytuacjii? Czy żona dostanie cokolwiek?

Wyjaśnienie sytuacji

Narzeczeni biorą ślub, kobieta jest w ciąży. Mają dziecko, którego ojcem nie jest mąż (on o tym nie wie). Po kilku latach rodzi się im drugie dziecko(ojcem jest mąż). Drugie dziecko ma trzy lata chcą wziąć rozwód. Mają wspólny dom, 4 samochody, pieniądze na koncie męża (ma firme dobrze zarabia). Czy tej kobiecie należy się cokolwiek czy zostaje z niczym po rozwodzie? Z kim będą dzieci?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2022 10:44

Dzień dobry. Przy założeniu, że nie została podpisana rozdzielność majątkowa (intercyza) cały majątek zgromadzony w trakcie trwania małżeństwa jest wspólny. Jest to oczywiście ogólna zasada, od której istnieją wyjątki np. przedmioty uzyskane poprzez darowiznę. Udziały we współwłasności są w domyśle równe, aczkolwiek strony w trakcie podziału mogą domagać się nierównego podziału majątku. Opieka nad dziećmi to osobna kwestia i trudno powiedzieć cokolwiek, nie znając szczegółów. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)